У РОСХВЄ створено Координаційну раду реабілітаційних служінь

У Російському об’єднаному Союзі християн віри євангельської (РОСХВЄ) створено Координаційну раду реабілітаційних служінь.

На минулому тижні в будівлі Слов’янського правового центру зібралися керівники та представники найбільших реабілітаційних центрів Російського об’єднаного Союзу християн віри євангельської (п’ятидесятників), а також відомі експерти, які мають великий практичний досвід роботи в даній сфері в області реабілітації від алкогольної та наркозалежності, повідомляє прес-служба РОСХВЄ.

Відкриваючи засідання, перший заступник головного єпископа – Керуючий справами РОСХВЄ єпископ Костянтин Бендас зазначив, що останнім часом серйозно посилилася увага до центрів реабілітації з боку різних контролюючих органів і відомств. Причому далеко не завжди претензії з боку перевіряючих носять об’єктивний характер.

“Більше половини завантаження нашого юридичного департаменту в 2012 році було пов’язано з наданням допомоги різним некомерційним організаціям і реабілітаційним центрам, значна частина з них має безпосереднє відношення до РОСХВЄ”, – заявив Костянтин Бендас.

Єпископ також зробив короткий огляд документів, раніше розроблених в РОСХВЄ. Серед них – “Концепція ставлення до проблеми ВІЛ / СНІД”, “Концепція соціальної реабілітації людей, що страждають хімічною залежністю”. Одне з головних завдань, що стоять сьогодні перед Координаційною радою, – допомога у приведенні реабілітаційних центрів у відповідність з прийнятим нещодавно Державним стандартом надання послуг у галузі реабілітації хімічно-залежних.

“Це завдання дуже серйозне і часто не під силу одній окремо взятій церкві, некомерційній організації або навіть цілій мережі центрів”, – підкреслив єпископ. “Ми не говоримо про уніфікацію програм: такі програми реабілітації, як “Вихід “,” Нове життя “,” Наріжний камінь “і ряд інших, вистраждані і випробувані, але навіть залишаючись в рамках власних програм, завжди є чому повчитися один в одного” , – зазначив він.

В якості окремого завдання в ході зустрічі було поставлено питання підготовки кадрів для створення нових реабілітаційних центрів. Виконавчим секретарем Координаційної ради обрано керівника АНО СЗОЖ “Прагнення жити” (Ростов-на-Дону) Сергія Талошного, що представляє мережу реабілітаційних центрів “Вихід”.

“Звичайно, об’єднання зусиль допоможе при вирішенні багатьох проблем, що виникають при роботі центрів, навіть у телефонному режимі Рада може бути дуже ефективною. У першу чергу нам необхідно розробити положення про Координаційну раду, щоб було чітко зрозуміло, що Рада робить і чого вона не робить “, – заявив він.

Керівник мережі реабілітаційних центрів “Сіль Землі” Андрій Барашков відзначив необхідність вироблення єдиної політики. “На даний момент у нас немає чіткої політики, тільки питання: як вижити? Що стосується перевірок, що супроводжуються різними причіпками, то я думаю, проблема в тому, що на місцях сидять перестрахувальники, мені один прямо заявив:” У мене проблем би не було , якби не було вас “, – розповів Андрій Барашков.

З ним згоден і голова фонду соціальної допомоги Приволзького федерального округу Денис Зорін: “Я не бачу, що є якась загальна державна мета позакривати всі реабілітаційні центри, скоріше це окремі випадки. Нам взаємодопомога і підтримка потрібна не тільки в таких ситуаціях, є ще багато чого, чим ми можемо бути корисними один одному “.

Всі учасники зустрічі погодилися, що завдяки координації зусиль можна буде врятувати від наркозагрози ще більше людей, більшу частину яких складають молодь і підлітки. На сьогоднішній день під духовною опікою церков РОСХВЄ знаходиться близько 350 стаціонарних реабілітаційних центрів, а також велика кількість реалізованих невеликими громадами амбулаторних програм з соціальної адаптації. Програми профілактики наркотичної залежності, здійснювані деякими церквами, визнані і державними структурами. Передбачається щорічне проведення не менше двох очних засідань Координаційної ради у повному складі. В інший час передбачається робота в дистанційному режимі.

Про inpfss